Top Sport

Алиаксандра Саснович

Квитова со разочарувачки пораз, Халеп без проблеми

Двократната поранешна шампионка, Петра Квитова излета во првото коло на Вимблдон од светската тенисерка број 50., Белорусинката Алиаксандра Саснович, која …

Квитова со разочарувачки пораз, Халеп без проблеми Прочитај повеќе

Scroll to Top