Почина познатиот тренер Анри Мишел

Познатиот фудбалски стратег Анри Мишел, починал во вторникот на 70-годишна возраст. Како фудбалер кариерата ја градел во Екс и Нант, …

Почина познатиот тренер Анри Мишел Прочитај повеќе