Top Sport

Аргентина – ракометна репрезентација

Новата македонската ракометна реалност – трет катастрофален пораз, Аргентина не „уништи“

Македонската ракометна репрезентација го доживеа и третиот катастрофален пораз на Светското првенство во Полска и Шведска, губејќи од мотивираната Аргентина …

Новата македонската ракометна реалност – трет катастрофален пораз, Аргентина не „уништи“ Прочитај повеќе

Ново катастрофално полувреме од Македонија – Аргентина има предност од +7!

Македонската ракометна реперезентација ќе треба да направи „чудо“ во второто полувреме од последниот меч од групната фаза на СП во …

Ново катастрофално полувреме од Македонија – Аргентина има предност од +7! Прочитај повеќе

Само победа над Аргентина ги носи македонските ракометари во главната фаза на СП

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва (18 часот) во Краков го игра клучниот натпревар за пласман во главната фаза од Мундијалот. …

Само победа над Аргентина ги носи македонските ракометари во главната фаза на СП Прочитај повеќе

Холандија и САД со први победи во историјата на Светските првенства

Ракометната репрезнтација на Холандија стигна до релативно лесна 29:19 (14:11) победа над Аргентина во првиот меч од групата Ф (каде …

Холандија и САД со први победи во историјата на Светските првенства Прочитај повеќе

Катар ги „стопираше“ Аргентинците, сега има надеж и за Хрватите!

Катар го изддржа фуриозниот напад на Аргентинците во првото полувреме, за во интересна завршница да ги совлада Јужноамериканците со 26:25 …

Катар ги „стопираше“ Аргентинците, сега има надеж и за Хрватите! Прочитај повеќе

Scroll to Top