Top Sport

Атлетико Мадрид

Суарез „стрелаше“ на својот 34. роденден, Атлетико се врати за победа над Валенсија

Атлетико Мадрид триумфираше над Валенсија со 3:1 за да се одвои на седум поени предност на врвот на Ла лига …

Суарез „стрелаше“ на својот 34. роденден, Атлетико се врати за победа над Валенсија Прочитај повеќе

Симеоне: Првпат кога се слушнав со Суарез, знаев што ќе донесе во Атлетико

Диего Симеоне вели дека Луис Суарез го прави тоа што тој го очекувал и при првиот телефонски повик во текот …

Симеоне: Првпат кога се слушнав со Суарез, знаев што ќе донесе во Атлетико Прочитај повеќе

Чоло за помала плата ќе го продолжи договорот со Атлетико

Челниците на Атлетико Мадрид ќе му понудат нов договор на тренерот Диего Чоло Симеоне. Медиумите од Мадрид пишуваат дека Атлетико, …

Чоло за помала плата ќе го продолжи договорот со Атлетико Прочитај повеќе

Scroll to Top