Top Sport

Барселона – фудбалски клуб

Чави со порака до играчите: Не знаете што значи да се игра за Барселона!

Каталонските медиуми денеска ја пренесуваат атмосферата во соблекувалната на Барселона по синоќешниот пораз од Баерн Минхен што значеше дека тимот …

Чави со порака до играчите: Не знаете што значи да се игра за Барселона! Прочитај повеќе

Тренерот на Баерн со порака до фановите на Бенфика: Против Барса со најсилниот состав!

Баерн Минхен утре од 21 часот на својата „Алијанц арена“ игра против Барселона во последното коло од групната фаза во …

Тренерот на Баерн со порака до фановите на Бенфика: Против Барса со најсилниот состав! Прочитај повеќе

Лапорта: Меси и Иниеста се уште играат, може и да се вратат во Барса!

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта денеска на „Камп Ноу“ го претстави старо-новиот играч – Дани Алвез пред повеќе од 10.000 …

Лапорта: Меси и Иниеста се уште играат, може и да се вратат во Барса! Прочитај повеќе

Меси го брка Икарди од ПСЖ, прави место за пријателот!

Мауро Икарди, фудбалерот на ПСЖ минатата недела воопшто не тренираше со соиграчите откако „пукна“ аферата дека ја изневерил сопругата и …

Меси го брка Икарди од ПСЖ, прави место за пријателот! Прочитај повеќе

„Халанд е еден од најдобрите, но како да го доведеме кога куќата ни е разрушена“

Летоска ќе се активира откупната клаузула за Ерлинг Халанд во Борусија Дортмунд од 75 милиони евра. Нема сомнеж дека големите …

„Халанд е еден од најдобрите, но како да го доведеме кога куќата ни е разрушена“ Прочитај повеќе

Лоша трансфер политика во Барса – не го купија за 15, сега вреди 100 милиони евра

Катастрофалната трансфер политика на Барселона е една од главните причини за ситуацијата во која се наоѓа каталонскиот клуб. Долговите им …

Лоша трансфер политика во Барса – не го купија за 15, сега вреди 100 милиони евра Прочитај повеќе

Барса доведе 17-годишник од Турција, го „врза“ со 400 милиони евра

Каталонскиот клуб го доведе во своите редови 17-годишниот фудбалер Емре Демир од редовите на турски Кајсериспор. Барса за младиот фудбалер …

Барса доведе 17-годишник од Турција, го „врза“ со 400 милиони евра Прочитај повеќе

Scroll to Top