Пред Вимблдон, важни титули за Остапенко и Квитова

Двократната шампионка од Вимблдон (2011 и 2014), Чехинката Петра Квитова покажа дека ќе биде меѓу фаворитките и оваа година, откако …

Пред Вимблдон, важни титули за Остапенко и Квитова Прочитај повеќе