Top Sport

Бернард Томиќ

Во вторникот се „кладеше“ дека е зарезен со коронавирусот, денес доби позитивен тест

Контроверзниот австралиски тенисер со хрватско потекло, Бернард Томиќ, кој пред два дена во квалификациите за Австралија опен, се „кладеше“ дека …

Во вторникот се „кладеше“ дека е зарезен со коронавирусот, денес доби позитивен тест Прочитај повеќе

Најбезобразниот сервис во историјата на тенисот е дело на Бернард Томиќ (видео)

На егзибициски тениски меч меѓу австралискиот тенисер со хрватски корени, Бернард Томиќ и контроверзниот Ник Киргиос беше забележан можеби најбезобразниот …

Најбезобразниот сервис во историјата на тенисот е дело на Бернард Томиќ (видео) Прочитај повеќе

За Томиќ веќе нема место во австралискиот Дејвис куп тим

Бернард Томиќ најверојатно нема да игра за Австралија никогаш повеќе, вели капитенот на австралискиот Дејвис куп тим, Лејтон Хјуит. Томиќ, …

За Томиќ веќе нема место во австралискиот Дејвис куп тим Прочитај повеќе

Scroll to Top