Top Sport

Бесарт Ибраими

Бесарт Ибраими: Убаво е пак да се носи дресот на Македонија

Македонската селекција составена од фудбалери, претежно од домашниот шампионат, ги започна подготовките за контролниот натпревар против Саудиска Арабија на 22. …

Бесарт Ибраими: Убаво е пак да се носи дресот на Македонија Прочитај повеќе

Ибраими: Најважна е победата на Струга ТЛ, се радувам и за головите

Најдобриот стрелец во историјата на Првата лига, Бесарт Ибраими, постигна два гола во дресот на Струга Трум Лум во првиот …

Ибраими: Најважна е победата на Струга ТЛ, се радувам и за головите Прочитај повеќе

Ибраими: Се решив за Струга ТЛ зошто е сериозен клуб со големи амбиции

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум успеа да го доведе најдобриот голгетер на сите времиња во домашниот фудбал, Бесарт Ибраими. Тој …

Ибраими: Се решив за Струга ТЛ зошто е сериозен клуб со големи амбиции Прочитај повеќе

Големо засилување за Струга ТЛ: Потпиша Бесарт Ибраими

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум доби големо засилување за следната сезона откако го ангажираше најдобриот стрелец во македонскиот шампионат на …

Големо засилување за Струга ТЛ: Потпиша Бесарт Ибраими Прочитај повеќе

Мајсторијата на Ибраими ја „крена“ Шкендија, сега на ред е Тотенхем

Шкендија успеа да го мине второто квалификациско коло во Лига Европа, откако маестралниот гол на Бесарт Ибраими беше доволен да …

Мајсторијата на Ибраими ја „крена“ Шкендија, сега на ред е Тотенхем Прочитај повеќе

Шкендија ги продолжи договорите со Ибраими и Алими

Шкендија потврди дека ветераните Бесарт Ибраими и Арменд Алими остануваат во тимот и следната сезона, откако претходно беа објавени повеќе …

Шкендија ги продолжи договорите со Ибраими и Алими Прочитај повеќе

Шкендија го „прегази“ младиот Вардар за пласман во полуфинале

Вардар беше елиминира во четврт-финалето на Купот на Македонија, откако во вториот меч од четврт-финалето, загуби со 4:0 во Тетово …

Шкендија го „прегази“ младиот Вардар за пласман во полуфинале Прочитај повеќе

Scroll to Top