Top Sport

Бојан Богдановиќ

Богдановиќ потврди дека повеќе нема да игра за Хрватска

Најдобриот хрватски кошаркар Бојан Богдановиќ, во интервју за шпански „Мундо Депортиво“, откри дека повеќе нема намера да игра за репрезентацијата …

Богдановиќ потврди дека повеќе нема да игра за Хрватска Прочитај повеќе

Богдановиќ им објасни на Американците: Јас сум Бојан, а тој е Богдан (Видео)

Едниот е Хрват, Бојан, другиот Србин, Бојан. Двајцата носат исто презиме, Богдановиќ играат во НБА лигата и се голем „проблем“ …

Богдановиќ им објасни на Американците: Јас сум Бојан, а тој е Богдан (Видео) Прочитај повеќе

Кливленд испушти +17, Богдановиќ им донесе триумф на Пејсерс (Видео)

Индијана води против Кливленд 2:1, а Вашингтон и Милвоки ги забележаа првите победи во сериите против Торонто, односно Бостон. Во …

Кливленд испушти +17, Богдановиќ им донесе триумф на Пејсерс (Видео) Прочитај повеќе

Бојан подобар од Богдан, Индијана од Сакраменто (Видео)

Кошаркарите на Индијана Пејсерс во Калифорнија и теоретски го обезбедија свото место во плеј-офот. Пејсерс ги победија Сакраменто Кингс 106:103. …

Бојан подобар од Богдан, Индијана од Сакраменто (Видео) Прочитај повеќе

Сезонски рекорд на Богдановиќ, Леброн предводник на Кливленд (Видео)

Седум натпревари се одиграа на терените во НБА лигата во текот на изминатата ноќ. Кливленд на домашен терен го совлада …

Сезонски рекорд на Богдановиќ, Леброн предводник на Кливленд (Видео) Прочитај повеќе

НБА: Забележителни партии на играчите од Балканот (Видео)

Неколку интересни натпревари се одиграа во НБа лигата во текот на изминатата ноќ. Индивидуално блескаа „Ол стар“ играчите на Виктор …

НБА: Забележителни партии на играчите од Балканот (Видео) Прочитај повеќе

Американците во чудо: Бојан и Богдан Богдановиќ не се роднински поврзани

„Што е ова?“, било најчесто прашањето на американските кошаркарски фанови кои го следеле дуелот помеѓу Индијана и Сакраменто, односно првиот …

Американците во чудо: Бојан и Богдан Богдановиќ не се роднински поврзани Прочитај повеќе

Scroll to Top