Top Sport

Брест

Кристијансанд со прва титула од Лигата на шампионите

Вајперс Кристијансанд се нови европски шампионки во ракомет, откако во неочекуваното финале со 34:28 го совладаа францускиот Брест во големото …

Кристијансанд со прва титула од Лигата на шампионите Прочитај повеќе

Ирвин Кардона „левитираше“ и го постигна најубавиот гол овој викенд

Напаѓачот на Брест, Ирвин Кардона го постигна убедливо најдобриот гол овој викенд при 2:0 победата над Дижон во меч од …

Ирвин Кардона „левитираше“ и го постигна најубавиот гол овој викенд Прочитај повеќе

Scroll to Top