Top Sport

Бундеслига

(Видео) Историска победа! Хајденхајм првпат почувствува слава во Бундеслигата

Недела, 17 септември 2023 година, засекогаш ќе се памети во Хајденхајм, градчето од 50.000 жители во провинцијата Баден-Виртемберг, откако нивниот …

(Видео) Историска победа! Хајденхајм првпат почувствува слава во Бундеслигата Прочитај повеќе

(Видео) Леверкузен до реми на „Алијанц арената“ со пенал во 94. минута!

Баерн Минхен не успеа да ја забележи и четвртата победа во четвртото коло во Бундеслигата, откако во петочното дерби на …

(Видео) Леверкузен до реми на „Алијанц арената“ со пенал во 94. минута! Прочитај повеќе

(Видео) Борусија Дортмунд пропушти 2:0 за реми со новиот прволигаш Хајденхајм

Борусија Дортмунд постигна два гола рано во мечот, по што дозволија новиот прволигаш Хајденхајм да се врати за 2:2 реми, …

(Видео) Борусија Дортмунд пропушти 2:0 за реми со новиот прволигаш Хајденхајм Прочитај повеќе

(Видео) Бундеслигашко гол-шоу – Леверкузен го доби Лајпциг во дербито

Првото коло во германската Бундеслига ни донесе многу неизвесни дуели, многу голови и интересни ситуации, а во најважниот меч, Баер …

(Видео) Бундеслигашко гол-шоу – Леверкузен го доби Лајпциг во дербито Прочитај повеќе

(Видео) Совршено бундеслигашко деби на Кејн – гол и асистенција за победа над Вердер

Германскиот шампион Баерн Минхен со победа означи старт на новата сезона во Бундеслигата, откако тимот на Томас Тухел освои 4:0 …

(Видео) Совршено бундеслигашко деби на Кејн – гол и асистенција за победа над Вердер Прочитај повеќе

Scroll to Top