Top Sport

челси

Јунајтед и Челси повторно еден против друг, овојпат во ФА купот

Манчестер јунајтед-Челси и Арсенал-Њукасл/Манчестер сити се двојките за полуфиналето на ФА купот на „Вембли“ на 18 и 19 јули, по …

Јунајтед и Челси повторно еден против друг, овојпат во ФА купот Прочитај повеќе

Баркли е „мајстор“ за ФА куп – Челси се пласираше во полуфинале (видео)

Челси е третиот полуфиналист во англискиот ФА куп по Манчестер јунајтед и Арсенал, откако на тешкото гостување кај Лестер на …

Баркли е „мајстор“ за ФА куп – Челси се пласираше во полуфинале (видео) Прочитај повеќе

Најскапиот светски голман си оди од Англија, станува „лилјак“?

Шпанскиот фудбалски голман, Кепа Аризабалага најверојатно на крајот на оваа сезона ќе го напушти тимот на Челси каде стигна за …

Најскапиот светски голман си оди од Англија, станува „лилјак“? Прочитај повеќе

За 7 години во Челси има само 2 меча, заборавениот Холанѓанец со нов договор

Холандскиот фудбалер од средниот ред, Марко ван Гинкел во редовите на Челси стигна во 2013 година, од холандски Витесе. Тогаш …

За 7 години во Челси има само 2 меча, заборавениот Холанѓанец со нов договор Прочитај повеќе

Трофејниот Педро со нов ангажман – Лондон го замени со Рим

Шпанскиот крилен напаѓач Педро Родригез (32) кариерата ќе ја продолжи во тимот на Рома. Педро со „Волчицата“ потпиша двегодишен договор …

Трофејниот Педро со нов ангажман – Лондон го замени со Рим Прочитај повеќе

Челси го симна Сити и го качи Ливерпул на тронот во Премиерлигата (видео)

Крајно драматичен меч одиграа вечерва Челси и Манчестер Сити за затворање на 31-то коло во Премиерлигата. „Сините“ во Лондон со …

Челси го симна Сити и го качи Ливерпул на тронот во Премиерлигата (видео) Прочитај повеќе

Вернер во Челси ќе заработува по 15.5 милиони евра по сезона

Германскиот фудбалски репрезентативец, Тимо Вернер од 1 јули и официјално е играч на лондонски Челси. „Сините“ за неговите услуги на …

Вернер во Челси ќе заработува по 15.5 милиони евра по сезона Прочитај повеќе

Лампард контра Стерлинг: Го заслужив работното место во Челси!

Менаџерот на Челси, Френк Лампард инсистира дека заслужил да стане тренер на Челси откако напаѓачот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг …

Лампард контра Стерлинг: Го заслужив работното место во Челси! Прочитај повеќе

Scroll to Top