Top Sport

ЧСМ Букурешт

ЧСМ Букурешт на Гоце Георгиевски го освои ракометниот Челинџ куп

Ракометната екипа ЧСМ Букурешт од Романија, во чии редови на десната крилна позиција настапува македонскиот ракометен репрезентативец, Гоце Георгиевски го …

ЧСМ Букурешт на Гоце Георгиевски го освои ракометниот Челинџ куп Прочитај повеќе

ЛШ: Мец со „брејк“ во Букурешт, Лекиќ и Радичевиќ се пред елиминација

Ѕвездениот состав на ЧСМ Букурешт попладнево беше непријатно изненаден од француски Мец во првиот четвртфинален дуел од женската ракометна Лига …

ЛШ: Мец со „брејк“ во Букурешт, Лекиќ и Радичевиќ се пред елиминација Прочитај повеќе

Неагу бара плата од 30.000 евра или си оди од ЧСМ Букурешт

Најдобрата светска ракометарка во моментов, Романката Кристина Неагу бара повисока плата за да остане во тимот на ЧСМ Букурешт. Неагу …

Неагу бара плата од 30.000 евра или си оди од ЧСМ Букурешт Прочитај повеќе

Scroll to Top