Top Sport

ЦИЕС

Манчестер јунајтед го имаат најскапиот тим на светот – дури 1.15 милијарди евра!

Манчестер јунајтед, конечно, се први…. На листата на најскапи состави на светот, победувајќи ги Челси и Манчестер сити според последната …

Манчестер јунајтед го имаат најскапиот тим на светот – дури 1.15 милијарди евра! Прочитај повеќе

Мбапе пред Винисиус како највреден фудбалер на светот

Популарната ЦИЕС фубалска опсерваторија ја објави својата најнова листа на највредни фудбалери на светот, и на врвот нема изненадувања – …

Мбапе пред Винисиус како највреден фудбалер на светот Прочитај повеќе

Џејдон Санчо ја предводи топ листата на најветувачки фудбалери родени во 2000-та

ЦИЕС Фудбалската опсерваторија, организација која врши фудбалски анализи и дава интересни ранг-листи, ја објави листата на најветувачките млади фудбалери, односно …

Џејдон Санчо ја предводи топ листата на најветувачки фудбалери родени во 2000-та Прочитај повеќе

Навивачите на Борусија Дортмунд се најверните!

Борусија Дортмунд најверојатно ги има најдобрите навивачи на светот, откако последните податоци на „ЦИЕС фудбалската опсерваторија“ ги постави на прво …

Навивачите на Борусија Дортмунд се најверните! Прочитај повеќе

Барса ја има најдобрата младинска академија, по неа се Реал, Лион и Јунајтед (фото)

Швајцарскиот институт за спортски истражувања CIES објави листа со педесет најдобри светски академии кои произведуваат млади фудбалски таленти во последните …

Барса ја има најдобрата младинска академија, по неа се Реал, Лион и Јунајтед (фото) Прочитај повеќе

ЦИЕС: Како тим Французите се најскапи, поединечно најмногу вреди Хари Кејн

Фудбалската репрезентација на Франција има најскапи фудбалери од сите полу-финалисти на Светското првенство во Русија, покажува истражувањето на Меѓународниот центар …

ЦИЕС: Како тим Французите се најскапи, поединечно најмногу вреди Хари Кејн Прочитај повеќе

Салах најмногу ја зголемил својата пазарна вредност, СМС е деветти

Истражувањата на „Фудбалската група“ на Интернационалниот центар за спортски студии (ЦИЕС) ги објави резултатите од своето најново истражување. Организацијата од …

Салах најмногу ја зголемил својата пазарна вредност, СМС е деветти Прочитај повеќе

Scroll to Top