Top Sport

Далијан Јифанг

Анчелоти до Хамшик и Кинезите: Или правете како што ќе каже кажеме или…

Трансферот на Марек Хамшик од Наполи во кинескиот Далијан Јифанг останува неизвесен, откако италијанските медиуми посочија дека тренерот на клубот, …

Анчелоти до Хамшик и Кинезите: Или правете како што ќе каже кажеме или… Прочитај повеќе

Хамшик се прости со соиграчите, Наполи го стопираше трансферот!

Во изненадувачки развој на настаните, Наполи потврди дека ќе го „суспендира“ трансферот на Марек Хамшик во кинескиот Далијан Јифанг поради …

Хамшик се прости со соиграчите, Наполи го стопираше трансферот! Прочитај повеќе

Scroll to Top