Top Sport

Дани Карвахал

Карвахал се налути: А, ние во Ла лига да не сме имуни?

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Дани Карвахал реагираше по одлуката на Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) да го прекине само аматерскиот фудбал …

Карвахал се налути: А, ние во Ла лига да не сме имуни? Прочитај повеќе

Карвахал по дебаклот против ЦСКА: Не заслужувате да го носите овој дрес

Реал Мадрид, тимот што доминира во Лигата на шампионите во изминатите гри години, синоќа го доживеа најтешкиот пораз на домашен …

Карвахал по дебаклот против ЦСКА: Не заслужувате да го носите овој дрес Прочитај повеќе

Казна поради намерно добиен жолт картон: УЕФА го суспендира Карвахал

Реал без еден значаен играч ќе биде во првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите. Поради намерата да заработи жолт …

Казна поради намерно добиен жолт картон: УЕФА го суспендира Карвахал Прочитај повеќе

Scroll to Top