Top Sport

Давиде Астори

Кјелини својот прв гол во МЛС лигата му го посвети на Давиде Астори

Џорџо Кјелини, поранешниот капитен на Јувентус и на италијанската репрезентација, го постигна својот прв гол во американската МЛС лига и …

Кјелини својот прв гол во МЛС лигата му го посвети на Давиде Астори Прочитај повеќе

Симон Кјаер ја доби наградата „Давиде Астори“ за спасениот живот на Ериксен

Репрезентативецот на Данска и фудбалер на Милан, Симон Кјаер, доби посебно одликување во Италија, благодарение на неговото херојство на Европското …

Симон Кјаер ја доби наградата „Давиде Астори“ за спасениот живот на Ериксен Прочитај повеќе

Медицинските тестови на Астори биле „фалсификувани“!

Од Италија доаѓа вознемирувачка приказна на весникот „Ла национе“, кој тврди дека полицијата истражува неколку доктори за фалсификување на медицинските …

Медицинските тестови на Астори биле „фалсификувани“! Прочитај повеќе

Фиорентина не го заборави семејството на Астори

Фудбалскиот клуб Фиорентина, донирале 1,5 милиони евра на семејството на починатиот Давиде Астори, објавија италијанските медиуми. Астори, во март 2018 …

Фиорентина не го заборави семејството на Астори Прочитај повеќе

Фиорентина ги собра пофалбите: Доживотен договор за починатиот Астори!

Не постојат пари кои можат да го вратат прерано починатиот фудбалер на Фиорентина, Давиде Астори, но ова што го прави …

Фиорентина ги собра пофалбите: Доживотен договор за починатиот Астори! Прочитај повеќе

Смртта на Астори можела да се избегне, двајца доктори заработија тужби (видео)

Пред неколку дена се наврши една година од смртта на капитенот на италијанска Фиорентина, италијанскиот репрезентативец, Давиде Астори, а денеска …

Смртта на Астори можела да се избегне, двајца доктори заработија тужби (видео) Прочитај повеќе

Иличиќ се изнаплака за екскапитенот Астори, па ја уништи Фиорентина (видео)

Аталанта ја победи Фиорентина со 3:1 во уште еден трилер-меч меѓу двата тима, само три дена откако тие се сретнаа …

Иличиќ се изнаплака за екскапитенот Астори, па ја уништи Фиорентина (видео) Прочитај повеќе

Серија А ќе ја одбележи годишнината од смртта на Давиде Астори

Серија А објави дека на сите мечеви овој викенд ќе се одддаде почит на поранешниот капитен на Фиорентина, Давиде Астори, …

Серија А ќе ја одбележи годишнината од смртта на Давиде Астори Прочитај повеќе

Мајката на Астори уште не е задоволна од одговорите за неговата смрт

Мајката на Давиде Астори вели дека се подготвува за нејзиниот прв Божиќ без својот син со многу прашања и порачува: …

Мајката на Астори уште не е задоволна од одговорите за неговата смрт Прочитај повеќе

Scroll to Top