Top Sport

Денис Шрудер

Лејкерси во драма ја прекинаа серијата од 11 победи на Мемфис, Дончиќ пак ги „крена“ Маверикс

Лос Анџелес лејкерс покажаа дека се подготвени за борба, враќајќи се од двоцифрена негатива во послената четвртина за да стигнат …

Лејкерси во драма ја прекинаа серијата од 11 победи на Мемфис, Дончиќ пак ги „крена“ Маверикс Прочитај повеќе

Шрудер: Дојдов да бидам стартер, не сакам да бидам резерва

Новиот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс, Денис Шрудер, истакнал дека во шампионскиот тим на „езерџиите“, нема намера да биде шести …

Шрудер: Дојдов да бидам стартер, не сакам да бидам резерва Прочитај повеќе

Scroll to Top