Top Sport

Девис куп

Федерер бил тажен поради промените во Девис купот

Интернационалната тениска федерација (ИТФ), реши да направи радикални промени во престижното репрезентативно натпреварување, Девис куп. Досегашниот формат од Светската група …

Федерер бил тажен поради промените во Девис купот Прочитај повеќе

Scroll to Top