Top Sport

Динамо Загреб

Просинечки или Седлоски, „модрите“ во потрага по тренер на екипата

Легендарниот хрватски фудбалер, Роберт Просинечки е еден од кандидатите за нов тренер на Динамо Загреб, пренесуваат тамошните медиуми. По само …

Просинечки или Седлоски, „модрите“ во потрага по тренер на екипата Прочитај повеќе

По два ипол месеци Динамо го избрка тренерот, бараат нов за ЛШ

Иако убедливо, уште пред одредено време Динамо Загреб ја освои титулата во Хрватска, сепак клубот се наоѓа во криза. Потврда …

По два ипол месеци Динамо го избрка тренерот, бараат нов за ЛШ Прочитај повеќе

Динамо со посебно видео му оддадоа почест на капитенот Адеми (видео)

Хрватскиот шампион, Динамо Загреб му оддаде посебна почит на својот капитен, македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, кој со освоениот трофеј од …

Динамо со посебно видео му оддадоа почест на капитенот Адеми (видео) Прочитај повеќе

Дел од „Бед блу бојс“ се извинија за болниот транспарент на нивните членови

„Бед блу бојс“ се извинија за транспарентот кој вчера се појави во Загреб со порака: „Ќе ги е.еме српските жени …

Дел од „Бед блу бојс“ се извинија за болниот транспарент на нивните членови Прочитај повеќе

Адеми стрелаше, Динамо со 4:1 го победи Интер Запрешиќ (видео)

Хрватскиот шампион Динамо Загреб се врати во „погон“ со пријателски меч со Интер Запрешиќ, стигнувајќи до убедлива 4:1 победа и …

Адеми стрелаше, Динамо со 4:1 го победи Интер Запрешиќ (видео) Прочитај повеќе

Милицаецот од „Максимир“ 1990: „Бед блу бојс“ сакаа да го убијат Пикси!

За неколку дена се навршуваат 30 години од неславниот „натпревар“ на „Максимир“ помеѓу Динамо Загреб и Црвена звезда (13 мај …

Милицаецот од „Максимир“ 1990: „Бед блу бојс“ сакаа да го убијат Пикси! Прочитај повеќе

Мамиќ го препорача Седлоски за Б-тимот на Динамо Загреб

Хрватските медиуми тврдат дека поранешниот македонски репрезентативец и екстренер на Вардар, Гоце Седлоски ќе биде новиот тренер на Б-тимот (јуниорскиот …

Мамиќ го препорача Седлоски за Б-тимот на Динамо Загреб Прочитај повеќе

Scroll to Top