Top Sport

Дитмар Хоп

Абрамович е само петти на листата на најбогати фудбалски газди

Фудбалските фанови подолго време се восхитуваат на финансиската моќ на Роман Абрамович и неговата подготвеност да плаќа големи суми за …

Абрамович е само петти на листата на најбогати фудбалски газди Прочитај повеќе

Сопственикот на Хофенхајм би можел да ја реши пандемијата со коронавирусот

Контроверзниот сопственик на фудбалскиот клуб Хофенхајм Дитмар Хоп кој во последно време се наоѓа на мета на навивачите во Германија …

Сопственикот на Хофенхајм би можел да ја реши пандемијата со коронавирусот Прочитај повеќе

Кој е Дитмар Хоп, милијардерот кого го мразат навивачите на Баерн Минхен?

 Првпат во историјата на Бундеслигата, фудбалери на еден меч престанаа да играат и дозволија времето да истече. Причината? Милијардерот Дитмар …

Кој е Дитмар Хоп, милијардерот кого го мразат навивачите на Баерн Минхен? Прочитај повеќе

Scroll to Top