Top Sport

Џакомо Бонавентура

Милан со краткорочни договори за Златан, Биља и Бонавентура

Милан се согласиле да им дадат краткорочни договори до 31 август на Златан Ибрахимовиќ, Лукас Биља и Џакомо Бонавентура,  со …

Милан со краткорочни договори за Златан, Биља и Бонавентура Прочитај повеќе

Нови лоши вести за Милан – Џек Бонавентура ја заврши сезоната

Џакомо Бонавентура ќе биде во аут околу девет месеци откако замина на операција на коленото во САД, потврдија од Милан. …

Нови лоши вести за Милан – Џек Бонавентура ја заврши сезоната Прочитај повеќе

Гатузо: Англија-Италија 10:0, кога се работи за бизнисот

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо вели дека италијанските клубови полека во враќаат угледот во европските натпреварувања, но дека англиските клубови …

Гатузо: Англија-Италија 10:0, кога се работи за бизнисот Прочитај повеќе

Scroll to Top