Тренерот на Кајзерслаутерн имал инфаркт, натпреварот прекинат

Натпреварот од втората германска Бундеслига помеѓу Дармштат и Кајзеслаутерн бил прекинат бидејќи тренерот на гостинскиот тим Џеф Штрасер во текот …

Тренерот на Кајзерслаутерн имал инфаркт, натпреварот прекинат Прочитај повеќе