Top Sport

Џејк Пол

На братот на Тајсон Фјури не му е дозволен влез во САД, неизвесен мечот со Џејк Пол

Боксерскиот меч помеѓу Јутјуберот, Џејк Пол и Томи Фјури, братот на шампионот во тешка категорија, Тајсон Фјури е пред второ …

На братот на Тајсон Фјури не му е дозволен влез во САД, неизвесен мечот со Џејк Пол Прочитај повеќе

Сеир – Џејк Пол нуди по 15 милиони долари за Вил Смит и Крис Рок да влезат во ринг

Јутјуберот кој стана професионален боксер, Џејк Пол не се возддржа и им понуди на холивудските ѕвезди Вил Смит и Крис …

Сеир – Џејк Пол нуди по 15 милиони долари за Вил Смит и Крис Рок да влезат во ринг Прочитај повеќе

Циркуз! Мајк Тајсон ќе се врати во рингот против Јутјуб ѕвездата Џејк Пол?

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија и „најлошиот човек на планетата“, Мајк Тајсон е во напреднати преговори со Јутјуб сензацијата, …

Циркуз! Мајк Тајсон ќе се врати во рингот против Јутјуб ѕвездата Џејк Пол? Прочитај повеќе

Фановите не му веруваат на јутјуберот – нокаутот на Пол над Вудли е „наместен“?

Боксерските фанови остануваат неимпресионирани од Јутјуберот Џејк Пол, откако дел од нив тврдеа дека фантастичниот нокаут над Тајрон Вудли во …

Фановите не му веруваат на јутјуберот – нокаутот на Пол над Вудли е „наместен“? Прочитај повеќе

Scroll to Top