Top Sport

џибрил сисе

Сисе ја прекина пензијата – ќе игра во четврта лига во САД

Прославениот француски фудбалски напаѓач, Џибрил Сисе по двегодишна пауза од фудбалот, одлучи да ја прекине пензијата и да се активира …

Сисе ја прекина пензијата – ќе игра во четврта лига во САД Прочитај повеќе

Сисе: Мбапе ќе го направи Ливерпул најдобар тим на светот

Миленикот на публиката на „Енфилд“, Џибрил Сисе смета дека Килијан Мбапе би го трансформирал Ливерпул во најдобриот тим на светот …

Сисе: Мбапе ќе го направи Ливерпул најдобар тим на светот Прочитај повеќе

Џибрил Сисе најде нова работа, како ди-џеј!

Фудбалските вљубеници сигурно се сеќаваат на францускиот фудбалски интернационалец, Џибрил Сисе кој постојано изненадуваше со својот необичен изглед. Посебно на …

Џибрил Сисе најде нова работа, како ди-џеј! Прочитај повеќе

Scroll to Top