Top Sport

Џон Џонс

УФЦ: Џонс сигурен дека мечот со Миочиќ ќе биде негов последен

УФЦ легендата, Џон „Боунс“ Џонс вели дека по борбата за титулата во тешка категорија против Стипе Миочиќ во „Медисон сквер …

УФЦ: Џонс сигурен дека мечот со Миочиќ ќе биде негов последен Прочитај повеќе

Нгану го предизвика Џонс: Браво, Џони бој, поздрав од кралот

Поранешниот УФЦ шампион во тешка категорија, Френсис Нгану се потсмеваше со неговиот наследник, Џон Џонс, по победата над Сирил Ган …

Нгану го предизвика Џонс: Браво, Џони бој, поздрав од кралот Прочитај повеќе

Џон Џонс го „уништи“ Ган во првата рунда за да стане „крал“ во тешка категорија

Џон „Боунс“ Џонс ја потврди својата репутација на легенда во УФЦ, откако го уништи Французинот Сирил Ган на УФЦ 285 …

Џон Џонс го „уништи“ Ган во првата рунда за да стане „крал“ во тешка категорија Прочитај повеќе

Џон Џонс влезе во УФЦ Куќата на славните, па беше уапсен за домашно насилство

УФЦ легендата Џон Џонс бил уапсен во петокот наутро, неколку часа откако беше примен во Куќата на славните на УФЦ …

Џон Џонс влезе во УФЦ Куќата на славните, па беше уапсен за домашно насилство Прочитај повеќе

Џон Џонс се „натега“ со УФЦ – малку се 10 милиони долари за меч со Нгану

УФЦ легендата Џон „Боунс“ Џонс повторно влезе во расправија со претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, посочувајќи дека 10 милиони долари …

Џон Џонс се „натега“ со УФЦ – малку се 10 милиони долари за меч со Нгану Прочитај повеќе

УФЦ легендата Џонс тренира со полна воена опрема и автоматска пушка!

Поранешниот УФЦ шампион во средно-тешка категорија, Џон Џонс има необични подготовки за потенцијалното враќање во октагонот во тешка категорија, споделувајќи …

УФЦ легендата Џонс тренира со полна воена опрема и автоматска пушка! Прочитај повеќе

Scroll to Top