Top Sport

Џозеф Паркер

Џо Џојс го нокаутираше Паркер за да стане конкурент за титула во тешка категорија

Англискиот боксер, Џо Џојс покажа дека е подготвен за борба за титула во тешка категорија, откако по фуриозни 11 рунди …

Џо Џојс го нокаутираше Паркер за да стане конкурент за титула во тешка категорија Прочитај повеќе

Паркер беше во нокдаун во првата рунда, па го победи Чизора на поени

Новозеланѓанецот Џозеф Паркер ги надмина проблемите на стартот на мечот за да го победи на поени Британецот Дерек Чизора, со …

Паркер беше во нокдаун во првата рунда, па го победи Чизора на поени Прочитај повеќе

Дилијан Вајт го „здроби“ Паркер, Чисора со нокаут над Такам (видео)

Британецот Дилијан Вајт го прати на подот првпат во кариерата Новозеланѓанецот Џозеф Паркер во „О2 арената“ во Лондон за да …

Дилијан Вајт го „здроби“ Паркер, Чисора со нокаут над Такам (видео) Прочитај повеќе

Џошуа не импресионираше, но ги обедини титулите (галерија)

Ентони Џошуа освои уште еден појас во својата колекција, откако првпат во кариерата не го нокаутираше противникот, но победи на …

Џошуа не импресионираше, но ги обедини титулите (галерија) Прочитај повеќе

Scroll to Top