Top Sport

Џуд Белингам

(ВИДЕО) Белингам дебитираше со гол, „кралевите“ победнички низ Билбао

Реал Мадрид победнички ја стартуваше сезоната во Ла Лига, а безмалку совршено деби имаше новото мега-засилување, Џуд Белингам. Тој беше …

(ВИДЕО) Белингам дебитираше со гол, „кралевите“ победнички низ Билбао Прочитај повеќе

ЛШ полувреме – Младите момци на Дортмунд пак блескаат, Шериф со прво водство во ЛШ!

Борусија Дортмунд има 0:2 водство во Истанбул против Бешикташ во првото коло од Лигата на шампионите, инспирирани од фантастичниот Џуд …

ЛШ полувреме – Младите момци на Дортмунд пак блескаат, Шериф со прво водство во ЛШ! Прочитај повеќе

„Децата“ ја движат Борусија – Рејна и Белингам го начнаа Хофенхајм, Халанд ги „доврши“

Англискиот супер-талет Џуд Белингам имаше гол и асистенција за за Борусија Дортмунд да стигне до тешко извојувана драматична 3:2 победа …

„Децата“ ја движат Борусија – Рејна и Белингам го начнаа Хофенхајм, Халанд ги „доврши“ Прочитај повеќе

Гвардиола воодушевен од Белингам: Можеби лаже за возраста

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, бил импресиониран од Џуд Белингам, 17-годишниот фудбалер на Борусија Дортмунд. Сити, синоќа, славеа во …

Гвардиола воодушевен од Белингам: Можеби лаже за возраста Прочитај повеќе

Белингам бргу ги „стресе“ Манчестер сити – Борусија-Сити 2:2!

Борусија Дортмунд уште еднаш покажа дека има „нос“ за фудбалски таленти, откако англискиот тинејџер Џуд Белингам успеа рано да постигне …

Белингам бргу ги „стресе“ Манчестер сити – Борусија-Сити 2:2! Прочитај повеќе

Судијата Хатеган контра „милионерите“ – несфатливо поништување на голот на Белингам

Талентираниот млад Англичанец на Борусија Дортмунд, Џуд Белингам постигна перфектно нормален гол за „милионерите“ против Манчестер сити на „Етихад“, но …

Судијата Хатеган контра „милионерите“ – несфатливо поништување на голот на Белингам Прочитај повеќе

Scroll to Top