Top Sport

Доминик Калверт-Луин

Калверт-Луин стрелец на дебито за Англија, лесна победа над Велс

Со „експериментален“ состав, Англија успеа да стигне до 3:0 победа над Велс во пријателски меч на „Вембли“, одбележан со дебито …

Калверт-Луин стрелец на дебито за Англија, лесна победа над Велс Прочитај повеќе

Анчелоти го натерал Калверт-Луин да гледа Јутјуб видеа со Пипо Инзаги

Напаѓачот на Евертон, Доминик Калверт-Луин открива дека го „студирал“ поранешниот италијански напаѓач Филипо Инзаги, откако неговиот тренер Карло Анчелоти ја …

Анчелоти го натерал Калверт-Луин да гледа Јутјуб видеа со Пипо Инзаги Прочитај повеќе

Анчелоти: Калверт-Луин може да биде најдобриот напаѓач во Европа

Карло Анчелоти вели дека напаѓачот на Евертон, Доминик Калверт-Луин може да стане „најдобар напаѓач“ во Европа, откако младиот напаѓач со …

Анчелоти: Калверт-Луин може да биде најдобриот напаѓач во Европа Прочитај повеќе

Scroll to Top