Едуарда Аморим и Александар Царчев, нови имиња во стручниот штаб на Савевски

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за бараж натпреварите против Украина за пласман на Светското првенство. Стручниот …

Едуарда Аморим и Александар Царчев, нови имиња во стручниот штаб на Савевски Прочитај повеќе