Top Sport

Едвин ван дер Сар

Ван дер Сар се јави од болница и се заблагодари за поддршката

Поранешниот голман на Ајакс, Манчестер јунајтед и Јувентус, Едвин ван дер Сар прати порака преку социјалните мрежи од болницата во …

Ван дер Сар се јави од болница и се заблагодари за поддршката Прочитај повеќе

Ван дер Сар останува на интензивна нега во сплитската клиника, состојбата е загрижувачка

Легендарниот холандски голман Едвин ван дер Сар (52) вчера заврши на прегледи на главата во клиничкиот центар во Сплит и …

Ван дер Сар останува на интензивна нега во сплитската клиника, состојбата е загрижувачка Прочитај повеќе

Едвин ван дер Сар заврши во болница во Сплит со крварење во мозокот!

Легендарниот холандски голман и поранешен директор во Ајакс, Едвин ван дер Сар се наоѓа во болница во Сплит на одделот …

Едвин ван дер Сар заврши во болница во Сплит со крварење во мозокот! Прочитај повеќе

Ван дер Сар ги одби Манчестер јунајтед, има незавршена работа со Ајакс

Поранешниот голман на Манчестер јунајтед, а сега генерален директор на Ајкс, Едвин ван дер Сар одговори на шпекулациите кои го …

Ван дер Сар ги одби Манчестер јунајтед, има незавршена работа со Ајакс Прочитај повеќе

Ван дер Сар се жали: Тен Хаг ни ги купи најдобрите фудбалери

Поранешниот голман на Манчестер јунајтед, а сега генерален директор на Ајакс, Едвин ван дер Сар вели дека менаџерот на Јунајтед, …

Ван дер Сар се жали: Тен Хаг ни ги купи најдобрите фудбалери Прочитај повеќе

Јунајтед ги сакаат Овермарс и Ван дер Сар од Ајакс?

Манчестер јунајтед можеби, конечно, ги најдоа вистинските кандидати за позицијата спортски директор во клубот на „Олд Трафорд“, сметајќи на двојката …

Јунајтед ги сакаат Овермарс и Ван дер Сар од Ајакс? Прочитај повеќе

Ван дер Сар прати писмо до фановите на Јунајтед по трансферот на Ван де Бек

Поранешниот голман на Манчестер јунајтед, а сега извршен директор на Ајакс, Едвин ван дер Сар прати писмо до навивачите на …

Ван дер Сар прати писмо до фановите на Јунајтед по трансферот на Ван де Бек Прочитај повеќе

Scroll to Top