Top Sport

Елверум

ПСЖ го „торпедираше“ Елверум за последното место во четврт-финалето

Пари Сен-Жермен е последниот четвртфиналист од ЕХФ Лигата на шампионите, откако во реваншот против норвешкиот Елверум славеше висока 37:30 (20:14) …

ПСЖ го „торпедираше“ Елверум за последното место во четврт-финалето Прочитај повеќе

Вардар во финишот го „торпедираше“ Елверум, следува Веспрем

Вардар со убедливи 39:30 (17:16) го декласираше норвешкиот Елверум во последното коло од групната фаза на ЕХФ Лигата на шампиони, …

Вардар во финишот го „торпедираше“ Елверум, следува Веспрем Прочитај повеќе

Веспрем „падна“ во Букурешт, Мешков останува без победа во ЛШ

Динамо Букурешт ја сопре победничката серија на Веспрем, победувајќи го унгарскиот фаворит со 31:29 во драматична завршница на шестото коло …

Веспрем „падна“ во Букурешт, Мешков останува без победа во ЛШ Прочитај повеќе

ЛШ: Загреб пропушти шанса за прва победа по 18 меча, ПСЖ спаси реми кај Флензбург

ППД Загреб имаше убава шанса по 17 меча без победа во ЕХФ Лигата на шампионите да стигне до првата победа, …

ЛШ: Загреб пропушти шанса за прва победа по 18 меча, ПСЖ спаси реми кај Флензбург Прочитај повеќе

Вардар со реми во Норвешка, пропуштен напад за победа над Елверум

Вардар 1961 ја започна новата сезона во Лигата на шампиони на ЕХФ со тешко извојувано 27:27 (13:13) реми кај норвешкиот …

Вардар со реми во Норвешка, пропуштен напад за победа над Елверум Прочитај повеќе

ЛШ: Барса прва во четврт-финалето, го декласираше Елверум

Барселона ја продолжи победничката серија во ЕХФ Лигата на шампионите, лесно победувајќи го норвешкиот Елверум во реваншот од осминафиналето со …

ЛШ: Барса прва во четврт-финалето, го декласираше Елверум Прочитај повеќе

Scroll to Top