Top Sport

Емилијано Мартинез

Мартинез воодушевен од Меси: Се гледа дека постојано не сака

Голманот на Астон вила и на аргентинската репрезентација, Емилијано Мартинез е воодушевен што Лионел Меси отпатувал со репрезентацијата во Боливија …

Мартинез воодушевен од Меси: Се гледа дека постојано не сака Прочитај повеќе

Емилијано Мартинез ќе биде замената за Онана во Интер?

Емилијано Мартинез беше еден од хероите на Аргентина на последното Светско првенство, каде што „гаучосите“ се крунисаа за светски шампиони. …

Емилијано Мартинез ќе биде замената за Онана во Интер? Прочитај повеќе

Еми Мартинез: Гарначо може да биде наследникот на Ди Марија

Голманот на Астон вила и на аргентинската репрезентација, Емилијано Мартинез се надева дека ѕвездата на Манчестер јунајтед, Алехандро Гарначо може …

Еми Мартинез: Гарначо може да биде наследникот на Ди Марија Прочитај повеќе

Јунајтед сакаат да го заменат Де Хеа со Емилијано Мартинез?

Манчестер јунајтед се заинтересирани за голманот на Астон вила и на аргентинската репрезентациј, Емилијано Мартинез, тврдат аргентинските медиуми, откако Давид …

Јунајтед сакаат да го заменат Де Хеа со Емилијано Мартинез? Прочитај повеќе

Чеферин: Меси требаше да му каже на Мартинез да не биде примитивец

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин смета дека Лионел Меси требал да го сопре аргентинскиот голман Емилијано Мартинез во неговите обиди …

Чеферин: Меси требаше да му каже на Мартинез да не биде примитивец Прочитај повеќе

Мартинез: И Меси ми кажа да не правам така, не ги мразам Французите и Мбапе

Голманот на Астон вила и на аргентинската репрезентација, Емилијано Мартинез откри дека дури и капитенот Лионл Меси го предупредил да …

Мартинез: И Меси ми кажа да не правам така, не ги мразам Французите и Мбапе Прочитај повеќе

Љорис: Не би можел да се правам „будала“ како Емилијано Мартинез

Голманот на Тотенхем, и до вчера прв голман на француската репрезентација, Иго Љорис смета дека неговиот ривал од аргентинската репрезентација …

Љорис: Не би можел да се правам „будала“ како Емилијано Мартинез Прочитај повеќе

Еми Мартинез не е достапен за Вила – уште е уморен од прославата на титулата?

Емилијано Мартинез најверојатно нема да биде на голот на Астон вила денеска против Тотенхем, тврдат британските медиуми, откако во петокот …

Еми Мартинез не е достапен за Вила – уште е уморен од прославата на титулата? Прочитај повеќе

Емери го предупреди Дибу Мартинез: Мора веднаш да се фокусира на Астон вила

Херојот на шампионската аргентинска репрезентација, Емилијано „Дибу“ Мартинез се врати во Англија и би требало да биде стартер на следниот …

Емери го предупреди Дибу Мартинез: Мора веднаш да се фокусира на Астон вила Прочитај повеќе

Scroll to Top