Top Sport

Ерик Џемба Џемба

Џемба-Џемба, кој дебитираше во Јунајтед заедно со Роналдо, замина во пензија

На 16 август 2003, Сер Алекс Фергусон внесе две млади замени на првиот меч од сезоната 2003/04 во Премиер лигата …

Џемба-Џемба, кој дебитираше во Јунајтед заедно со Роналдо, замина во пензија Прочитај повеќе

Заборавените 11 – Мачеда, Есиен, Коентрао, Џемба-Џемба, Жервињо, Антонио Валенсија…

Постојат фудбалери кои во кариерата го поминуваат патот од врвот до дното. Прво со клубовите ќе се качат на врвот …

Заборавените 11 – Мачеда, Есиен, Коентрао, Џемба-Џемба, Жервињо, Антонио Валенсија… Прочитај повеќе

„Ѕвездата“ на Јунајтед, Ерик Џемба Џемба игра во петтата швајцарска лига!

Ерик Џемба Џемба, фудбалер кој беше „рамо до рамо“ со Вејн Руни и Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“, уште се …

„Ѕвездата“ на Јунајтед, Ерик Џемба Џемба игра во петтата швајцарска лига! Прочитај повеќе

Scroll to Top