Тен Хаг го предупреди Пелјистри: Во Јунајтед нема да чекаме 10 меча да се покажеш

Менаџерот на Манчестер сити, Ерик Тен Хаг му порача на Уругваецот Факундо Пелјистри да ја искористи својата шанса која ја …

Тен Хаг го предупреди Пелјистри: Во Јунајтед нема да чекаме 10 меча да се покажеш Прочитај повеќе