Top Sport

Феде Валверде

Откупната клаузула на Феде Валверде е 1 милијарда евра!

Уругвајскиот фудбалер од средниот ред на Реал Мадрид, Федерико Валверде потпиша продолжување на договорот со „кралевите“ до 2027 година со …

Откупната клаузула на Феде Валверде е 1 милијарда евра! Прочитај повеќе

Симеоне со поддршка за Валверде: Го направи тоа што мораше да се направи!

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне вели дека Феде Валверде го направил вистинскиот потег кога грубо го фаулираше неговиот фудбалер …

Симеоне со поддршка за Валверде: Го направи тоа што мораше да се направи! Прочитај повеќе

Scroll to Top