Top Sport

Федор Емелианенко

Бејдер го прати Федор во пензија со нокаут во првата рунда

„Последниот император“, Федор Емелианенко замина во пензија со пораз во првата рунда од Рајан Бејдер на Белатор 290 во Инглву, …

Бејдер го прати Федор во пензија со нокаут во првата рунда Прочитај повеќе

Емелианенко ќе добие меч за збогување против стариот ривал Бејдер

Во тоа што се очекува да биде последен меч во блесквата кариера, рускиот „последен император“ Федор Емелианенко ќе се сретне …

Емелианенко ќе добие меч за збогување против стариот ривал Бејдер Прочитај повеќе

Емелианенко: Руските фајтери се „заложници“ на политиката

ММА легендата, Федор Емелианенко смета дека интернационалната спортска заедница мора да дозволи руските спортисти да се натпреваруваат без пречки и …

Емелианенко: Руските фајтери се „заложници“ на политиката Прочитај повеќе

Легендарниот Федор на 45 години со спектакуларен нокаут во Москва!

 ММА легедата Федор Емелианеко го нокаутираше својот американски ривал Тим Џонсон во пресметката во тешка категорија на Белатор 269 во …

Легендарниот Федор на 45 години со спектакуларен нокаут во Москва! Прочитај повеќе

Федор за „маките“ на својот брат: За мене, тој денеска е мртов

Руската ММА легенда, Федор Емелианенко се послужи со Библијата да ја опише својата надеж дека неговиот контроверзен брат Александер ќе …

Федор за „маките“ на својот брат: За мене, тој денеска е мртов Прочитај повеќе

Scroll to Top