Top Sport

Фелипе Мело

Мело: Кјелини е човек без етика, не би го викнал на вечера повторно

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Фелипе Мело уште не му простил на капитенот на „бјанконерите“, Џорџо Кјелини советувајќи им на играчите …

Мело: Кјелини е човек без етика, не би го викнал на вечера повторно Прочитај повеќе

Мело: Го згазнав Робен, ми пропадна трансферот во Реал (Видео)

Бразилскиот фудбалер Фелипе Мело открил зошто му пропаднал трансферот во Реал Мадрид. Тој тврди дека во 2010 година постигнал договор …

Мело: Го згазнав Робен, ми пропадна трансферот во Реал (Видео) Прочитај повеќе

„Ја навреди мојата штотуку родена ќерка, по натпреварот го нокаутирав“

Откако Џорџо Кјелини во биографијата откри детали од времето кога Фелипе Мело му бил соиграч, Бразилецот често е во медиумите, …

„Ја навреди мојата штотуку родена ќерка, по натпреварот го нокаутирав“ Прочитај повеќе

Фелипе Мело со старт за во затвор, негодуваше – зошто црвен картон (видео)

Фудбалскиот ветеран, Бразилецот Фелипе Мело (36) на фудбалскиот свет му се претстави како бескомпромисен борец кој својата кариера ја градеше …

Фелипе Мело со старт за во затвор, негодуваше – зошто црвен картон (видео) Прочитај повеќе

„Лудото куче“ Фелипе Мело „инспириран“ од Рамос – го доби 23. жолт картон во 2018

Фелипе Мело вели дека намерно го „копира“ Серхио Рамос, откако го доби својот 23. жолт картон во 2018 година во …

„Лудото куче“ Фелипе Мело „инспириран“ од Рамос – го доби 23. жолт картон во 2018 Прочитај повеќе

Scroll to Top