Top Sport

ФК Барселона

Чави за скандалот што ја тресе Барса: Погледнете ја архивата, кога не туркале судиите?

Судот  го потврди обвинението против Барселона за поткуп на судии во случајот Негреиро. На Барселона сега и се заканува протерување …

Чави за скандалот што ја тресе Барса: Погледнете ја архивата, кога не туркале судиите? Прочитај повеќе

Лирој Сане останува во Баерн, отпадна опцијата за трансфер во Барселона

Крилниот напаѓач Лирој Сане ќе остане во Баерн Минхен најмалку уште една година. 27-годишниот фудбалер и неговите агенти одлучија да …

Лирој Сане останува во Баерн, отпадна опцијата за трансфер во Барселона Прочитај повеќе

Барселона во неволја: „Виси“ договорот на Илкај Гундоган

Барселона сѐ уште не успеала да го регистрира Илкај Гундоган, најголемото засилување за новата сезона, поради што договорот би можел …

Барселона во неволја: „Виси“ договорот на Илкај Гундоган Прочитај повеќе

Голем проблем за Барселона: Откажа германски спонзор, новите играчи ќе останат нерегистрирани?

Единаесет дена пред почетокот на шпанското првенство Барселона има само 13 регистрирани фудбалери. Шпанските медиуми шпекулираат дека така би можело …

Голем проблем за Барселона: Откажа германски спонзор, новите играчи ќе останат нерегистрирани? Прочитај повеќе

Барселона поради вирус го откажа дербито со Јувентус

Поради стомачен вирус кој го добиле дел од фудбалерите, каталонскиот гигант Барселона го откажа пријателскиот меч против Јувентус, кој требаше …

Барселона поради вирус го откажа дербито со Јувентус Прочитај повеќе

Истрагата на УЕФА препорачува исфрлање на Барселона од Лигата на шампионите за следната сезона

Инспектори на УЕФА го советуваат претседателот Александар Чеферин дека Барселона заслужува да биде суспендирана за настап во Лигата на шампионите …

Истрагата на УЕФА препорачува исфрлање на Барселона од Лигата на шампионите за следната сезона Прочитај повеќе

„Моравме да се одбраниме, судиите постојано му помагаа на Реал Мадрид“

„Случајот Негреира“ е нов скандал во шпанскиот фудбал во кој главната улога ја има ФК Барселона. Против каталонскиот тим е …

„Моравме да се одбраниме, судиите постојано му помагаа на Реал Мадрид“ Прочитај повеќе

Реал свика итен состанок: Обвиненијата против Барселона се сериозни

Обвинението, поради корупцијата на фудбалските судии, кое обвинителството во Барселона го покрена против ФК Барселона ја крена на нозе Шпанија. …

Реал свика итен состанок: Обвиненијата против Барселона се сериозни Прочитај повеќе

Суарез: Сакам Куман да ми каже зошто ме шутна од Барселона

Луис Суарез ужива во својата татковина, во дресот на Насионал, подготвувајќи се за претстојното Светско првенство во Катар. Во интервју …

Суарез: Сакам Куман да ми каже зошто ме шутна од Барселона Прочитај повеќе

Барселона, сепак, ќе го плати Левандовски повеќе од објавеното

Барселона, која се мачи со долгови и финансиски проблеми, веројатно го платила трансферот на Роберт Левандовски дури и повеќе отколку …

Барселона, сепак, ќе го плати Левандовски повеќе од објавеното Прочитај повеќе

Scroll to Top