Top Sport

ФК Фенербахче

Даде гол и сакаше да го бакне клупскиот грб – модерните дресови го немаат тоа

Познатиот германски производител на спортска опрема „Пума“ неодамна ги изненади фановите со необичните дизајни на фудбалски дресови. На друштвените мрежи …

Даде гол и сакаше да го бакне клупскиот грб – модерните дресови го немаат тоа Прочитај повеќе

Газдата на Фенербахче сака ФК Вардар да го направи своја филијала?!

Турскиот милијардер, Али Коч кој е сопственик на фудбалскиот клуб Фенербахче од Турција планира да го преземе македонскиот фудбалски бренд, …

Газдата на Фенербахче сака ФК Вардар да го направи своја филијала?! Прочитај повеќе

Максимовиќ си оди од Наполи, следна дестинација Фенербахче

Српскиот фудбалер Никола Максимовиќ по се изгледа ќе го напушти тимот на Наполи. Турски Фенербахче е сериозно заинтересиран за неговите …

Максимовиќ си оди од Наполи, следна дестинација Фенербахче Прочитај повеќе

Рома попушти, Коларов се сели во Фенербахче

Конечно падна договор, српскиот фудбалски репрезентативец преоѓа од Рома во Фенербахче, пишуваат турските медиуми. Според засега неофицијални извори, Фенербахче успеал …

Рома попушти, Коларов се сели во Фенербахче Прочитај повеќе

Најпосле Реал Мадрид стигна до победа, настрада Фенербахче на Ауди куп

Мадридски Реал најпосле успеа да слави победа во меч од подготвителниот период. „Кралевите“ славеа победа со 5-3 против Фенербахче во …

Најпосле Реал Мадрид стигна до победа, настрада Фенербахче на Ауди куп Прочитај повеќе

Scroll to Top