Top Sport

ФК Скопје

Работнички го „прати“ Скопје во Втора лига, Вардар ја заврши сезоната со тежок пораз

Пред последното коло од македонската Прва лига останаа малку неразјаснети прашања, кои се решија на мечот на „Филип Втори“ меѓу …

Работнички го „прати“ Скопје во Втора лига, Вардар ја заврши сезоната со тежок пораз Прочитај повеќе

Скопје со драматичен поен против Шкупи, Шкендија само победува

Надежите за опстанок се живи во Автокоманда. ФК Скопје во последните минути од мечот против Шкупи израмни за конечни 1:1, …

Скопје со драматичен поен против Шкупи, Шкендија само победува Прочитај повеќе

Скопје го „растури“ Пелистер, но Победа го изненади шампионот

Откако титулата заврши во рацете на Шкендија, најинтересниот момент во Првата македонска фудбалска лига е борбата на опстанок на трите …

Скопје го „растури“ Пелистер, но Победа го изненади шампионот Прочитај повеќе

Пелистер и Победа во „мртва трка“ за опстанок, Шкупи со победа во Струмица

Пелистер и Победа ќе имаат тешка задача да изборат опстанок во Првата лига, откако регионалното дерби заврши 1:1 за да …

Пелистер и Победа во „мртва трка“ за опстанок, Шкупи со победа во Струмица Прочитај повеќе

Scroll to Top