Top Sport

Франк де Бур

Ново фијаско на Де Бур – не дочека отказ, сам си замина за да „го сочува здравјето“

Франк де Бур има уште едно лошо тренерско искуство во својата кариера, откако си замина од позицијата селектор на Холандија …

Ново фијаско на Де Бур – не дочека отказ, сам си замина за да „го сочува здравјето“ Прочитај повеќе

Де Бур за изборот на неговиот брат: Кројф би се превртувал во гробот!

Роналд де Бур признава дека како и поголемиот дел од холандската јавност е изненаден од 5-3-2 формацијата на неговиот брат, …

Де Бур за изборот на неговиот брат: Кројф би се превртувал во гробот! Прочитај повеќе

Де Бур има најлош старт од сите холандски селектори

Откако Роналд Куман го напушти кормилото на фудбалската репрезентација на Холандија, националнот сојуз на неговото место го назначи Франк де …

Де Бур има најлош старт од сите холандски селектори Прочитај повеќе

Де Бур: Нормално е мажите да добиваат повеќе пари од жените!

Тренерот на Атланта јунајтед, Франк де Бур вели дека одлуката на Холандската фудбалска репрезентација да се даваат исти средства на …

Де Бур: Нормално е мажите да добиваат повеќе пари од жените! Прочитај повеќе

По „катастрофите“ во Интер и Палас, Франк де Бур ќе биде тренер на Атланта јунајтед

МЛС клубот Атланта јунајтед потврди дека холандскиот стручњак Франк де Бур ќе биде нивни нов тренер, каде што ќе се …

По „катастрофите“ во Интер и Палас, Франк де Бур ќе биде тренер на Атланта јунајтед Прочитај повеќе

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда, а игра ваков фудбал

Жозе Мурињо синоќа не успеа да ја елиминира Севилја во осмина-финалетов о Лигата на шампионите. Екипата од Андалузија го шокира …

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда, а игра ваков фудбал Прочитај повеќе

Scroll to Top