Top Sport

Фудбалски клуб Ливерпул

Ливерпул го слават Ориги, ги реши „волците“ во 94. – конечно триумф и за Њукасл

Благодарение на погодокот на Дивок Ориги во 94 минута од мечот кај Вулверхемптон, тимот на Јирген Клоп стигна до важни …

Ливерпул го слават Ориги, ги реши „волците“ во 94. – конечно триумф и за Њукасл Прочитај повеќе

Ливерпул падна во Лондон – Вест Хем со историски најдобар старт во ПЛ

Лондонски Вест Хем попладнево со 3-2 го совлада тимот на Ливерпул и го прескокна на табелата во англиската Премиерлига. Пулените …

Ливерпул падна во Лондон – Вест Хем со историски најдобар старт во ПЛ Прочитај повеќе

Четата на Клоп триумфално кај Лидс за трета позиција на табелата

Ливерпул како гостин на „Иланд Роуд“ предмалку со 3-0 славеше во мечот од 4. коло од Премиерлигата кај Лидс. Избраниците …

Четата на Клоп триумфално кај Лидс за трета позиција на табелата Прочитај повеќе

„Ако дојде Мбапе во Ливерпул, скокам гол во базен, во живо на Инстаграм“

Летниот преоден рок во поголемиот дел европски земји завршуваат на крајот на овој месец, а до тогаш не е исклучена …

„Ако дојде Мбапе во Ливерпул, скокам гол во базен, во живо на Инстаграм“ Прочитај повеќе

Ливерпул првпат сезонава се радува на „Енфилд“ – Барнли без шанса за изненадување

Фудбалерите на Ливерпул комплетно го надиграа денешниот ривал во второто премиерлигашко коло – тимот на Барнли, па по 90 минути …

Ливерпул првпат сезонава се радува на „Енфилд“ – Барнли без шанса за изненадување Прочитај повеќе

Клоп ги прозва фановите на Ливерпул поради хомофобија – ги нарече идиоти!

Менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп за службената страница на клубот остро г осуди хомофобните повици упатени кон играчот од средниот …

Клоп ги прозва фановите на Ливерпул поради хомофобија – ги нарече идиоти! Прочитај повеќе

Ван Дајк продолжува со „црвените“: Напорна работа вложив, се радувам на иднината!

Холандскиот фудбалски дефанзивец Вирџил Ван Дајк потпиша нов долгорочен договор со екипата на Ливерпул до 2025 година, соопштија денеска од …

Ван Дајк продолжува со „црвените“: Напорна работа вложив, се радувам на иднината! Прочитај повеќе

Scroll to Top