Top Sport

Герд Милер

Левандовски сруши уште еден стар рекорд во Бундеслигата

Ѕвездата на Баерн Минхен, Роберт Левандовски сруши уште еден рекорд на Бундеслигата, овојпат стариот рекорд на Герд Милер, кој стоеше …

Левандовски сруши уште еден стар рекорд во Бундеслигата Прочитај повеќе

Крос: Прославите на Обамејанг и Гризман се глупави, треба да се слави како Герд Милер

Ѕвездата на Реал Мадрид и на германската репрезентација, Тони Крос ги нападна фудбалерите кои учествуваат во „кореографии“ при прославата на …

Крос: Прославите на Обамејанг и Гризман се глупави, треба да се слави како Герд Милер Прочитај повеќе

Легендарниот Герд Милер ја губи битката со Алцхајмеровата болест

Легендарниот напаѓач на Баерн Минхен и на Западна Германија, Герд Милер, кој оваа недела ќе наполни 75 години ја губи …

Легендарниот Герд Милер ја губи битката со Алцхајмеровата болест Прочитај повеќе

Scroll to Top