Top Sport

герет бејл

(Видео) Бејл: Роналдо беше лут ако Реал победеше со 5:0, а тој не дадеше гол

Герет Бејл, сега веќе пензионираниот Велшанец, вели дека неговиот поранешен соиграч Кристијано Роналдо би бил бесен ако Реал Мадрид победеле …

(Видео) Бејл: Роналдо беше лут ако Реал победеше со 5:0, а тој не дадеше гол Прочитај повеќе

Бејл со совет за Меси: Ако загубиш со Реал ќе те распнат, во МЛС лигата поразите не се важни

Герет Бејл му порача на Лионел Меси пред неговиот трансфер во Интер Мајами дека во МЛС лигата поразите се прифаќаат …

Бејл со совет за Меси: Ако загубиш со Реал ќе те распнат, во МЛС лигата поразите не се важни Прочитај повеќе

Бејл посветен на семејството и голфот – ја одби понудата да се врати со Рексам

Велшката фудбалска легенда Герет Бејл ја одби понудата да се врати од пензија и да игра за Рексам следната сезона, …

Бејл посветен на семејството и голфот – ја одби понудата да се врати со Рексам Прочитај повеќе

Реал со почест за „големата легенда“ на клубот, Герет Бејл

Иако дел од нивните фанови отворено го мразеа Велшанецот, Реал Мадрид официјално го нарече Герет Бејл „голем легенда“ на клубот, …

Реал со почест за „големата легенда“ на клубот, Герет Бејл Прочитај повеќе

Scroll to Top