Top Sport

Германско ГП

Мартин за 0.064 секунди пред Бањаја во Германија, разликата сега е само 16 поени

Хорхе Мартин стигна до драматична победа на Германското ГП во Заксенринг, откако во текот на целата трка се бореше со …

Мартин за 0.064 секунди пред Бањаја во Германија, разликата сега е само 16 поени Прочитај повеќе

(Видео) Маркез доби скршеница на прстот по ПЕТТИОТ судир во Заксенринг!

Шесткратниот Мото ГП шампион, Марк Маркез успеа и по петти пат да падне во текот на викендот за Германското ГП …

(Видео) Маркез доби скршеница на прстот по ПЕТТИОТ судир во Заксенринг! Прочитај повеќе

Пеко Бањаја на пол-позицијата во Германија

Франческо „Пеко“ Бањаја продолжи со доминацијата на Германското ГП во Заксенринг, освојувајќи ја пол-позицијата за неделната трка пред акутелниот светски …

Пеко Бањаја на пол-позицијата во Германија Прочитај повеќе

Враќањето на „кралот“ – Маркез со супериорна победа во Германија

Марк Маркез покажа зошто е шесткратен Мото ГП шампион, доминирајќи на Германското ГП во Заксенринг, за негова прва победа по …

Враќањето на „кралот“ – Маркез со супериорна победа во Германија Прочитај повеќе

Хакинен: Возач од светска класа немаше да направи грешка како Фетел

Мика Хакинен вели дека грешката на Себастијан Фетел на Германското ГП покажува дека Германецот е под нивото на „возач од …

Хакинен: Возач од светска класа немаше да направи грешка како Фетел Прочитај повеќе

Хамилтон: „Експертите“ како Розберг не можат да најдат добар збор за мене

Луис Хамилтон влезе во напад на коментаторите-експерти на „Скај Ф1“ поради коментарите на Германското ГП, пред да ја избрише пораката …

Хамилтон: „Експертите“ како Розберг не можат да најдат добар збор за мене Прочитај повеќе

Хамилтон ја задржа победата, Кими за ист прекршок пред две години беше казнет (видео)

За потврда на спектакуларната и неочекувана победа на Германското ГП, Луис Хамилтон и Мерцедес мораа да почекаат, откако ФИА го …

Хамилтон ја задржа победата, Кими за ист прекршок пред две години беше казнет (видео) Прочитај повеќе

Розберг е загрижен за „говорот на телото“ на Хамилтон (видео)

Поранешниот Ф1 шампион и колега на Луис Хамилтон, вели дека „никогаш не видел“ такво однесување на четирикратниот светски шампион како …

Розберг е загрижен за „говорот на телото“ на Хамилтон (видео) Прочитај повеќе

Ферстапен помага да се продаваат билети во Германија

Популарноста на Макс Ферстапен помогна да се зголеми продажбата на билетите за Германското ГП следната година, објавија организаторите на трката …

Ферстапен помага да се продаваат билети во Германија Прочитај повеќе

Scroll to Top