Пелистер со четврта победа во низа, „падна“ и ГОГ Гудме

Еурофарм Пелистер ја продолѓи победничката серија во Европската лига на ЕХФ, откако успеа да го совлада данскиот ГОГ Гудме со …

Пелистер со четврта победа во низа, „падна“ и ГОГ Гудме Прочитај повеќе