Хамилтон на пол-позицијата во Шпанија

Актуелниот светски првак, Луис Хамилтон, ќе стартува од пол-позицијата, на утрешната трка за Големата награда на Шпанија. Перфектните квалификации на …

Хамилтон на пол-позицијата во Шпанија Прочитај повеќе