Top Sport

Хадерсфилд

Клубот со повеќе европски од домашни титули се врати во Премиерлигата првпат од 1999

Нотингем форест го доби „мечот од 150 милиони фунти“ против Хадерсфилд на „Вембли“ со 1:0 за да обезбеди враќање во …

Клубот со повеќе европски од домашни титули се врати во Премиерлигата првпат од 1999 Прочитај повеќе

„Фејк“ дресот на Хадерсфилд им донесе казна од федерацијата

Англиската Фудбалска асоцијација (ФА) ќе го гони дисциплински тимот на Хадерсфилд таун, откако клубот носеше „фејк“ дрес во маркетиншки трик …

„Фејк“ дресот на Хадерсфилд им донесе казна од федерацијата Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед ќе гледа ЛШ само на ТВ, Челси пак, се многу блиску (видео)

Челси со 3:0 го совлада тимот на Ватфорд за да дојде на чекор до пласман во Лигата на шампионите, додека …

Манчестер јунајтед ќе гледа ЛШ само на ТВ, Челси пак, се многу блиску (видео) Прочитај повеќе

Ливерпул го „здроби“ Хадерсфилд и го заддржа темпото (видео)

Тоа што не го добија посакуваниот резултат од манчестерското дерби не влијаеше на Ливерпул, кои со 5:0 го „здробија“ веќе …

Ливерпул го „здроби“ Хадерсфилд и го заддржа темпото (видео) Прочитај повеќе

Ван Анхолт три сезони во низа праќа тим во англиската втора лига!

Холанѓанецот Патрик ван Анхолт го постигна вториот гол за 2:0 победа на Кристал палас над Хадерсфилд, со што гостите и …

Ван Анхолт три сезони во низа праќа тим во англиската втора лига! Прочитај повеќе

Њукасл се спасува, Хадерсфилд тоне, Борнмут и Вулверхемптон ремизираат (видео)

Њукасл стигна до нов важен триумф на домашен терен со 2-0 против Хадесфилд, победа која е многу значајна во борбата …

Њукасл се спасува, Хадерсфилд тоне, Борнмут и Вулверхемптон ремизираат (видео) Прочитај повеќе

Сити рутински се „справи“ со фенерџијата Хадерсфилд (видео)

Манчестер сити го продолжува „ловот“ на Ливерпул на врвот на табелата во Премиер лигата, откако рутински со 0:3 го победи …

Сити рутински се „справи“ со фенерџијата Хадерсфилд (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top