Top Sport

Хамарби

Златан најверојатно ќе потпише за Хамарби ова лето

Златан Ибрахимовиќ „најверојатно“ ќе потпише за Хамарби ова лето, вели Јеспер Јансон, спортскиот директор на шведскиот клуб, каде што Златан …

Златан најверојатно ќе потпише за Хамарби ова лето Прочитај повеќе

Златан VS Малме: Ми ја срушија статуата, но мојата приказна ќе трае засекогаш!

Златан Ибрахимовиќ вели дека луѓето кои му ја срушија статуата во Малме оваа година се на „ниво на деца од …

Златан VS Малме: Ми ја срушија статуата, но мојата приказна ќе трае засекогаш! Прочитај повеќе

Златан даде гол за Хамарби, но призна: Имам договор со Милан (видео)

Златан Ибрахимовиќ постигна гол во пријателскиот меч на комбинираните фудбалери на Хамарби, Бајанс и ИК Фреј, по што уште еднаш …

Златан даде гол за Хамарби, но призна: Имам договор со Милан (видео) Прочитај повеќе

Златан повторно тренираше со Хамарби, 12 илјади го следеле преносот на ТВ!

Шведскиот клуб Хамарби повторно доби доза од Златан Ибрахимовиќ, откако фудбалерот на Милан третпат тренираше со нив, привлекувајќи фантастични 12.000 …

Златан повторно тренираше со Хамарби, 12 илјади го следеле преносот на ТВ! Прочитај повеќе

Златан тренира со Хамарби, од клубот порачуваат: Остани со нас!

Шведскиот фудбалер, Златан Ибрахимовиќ кој се уште е под договор со Милан паузата поради пандемијата на коронавирусот ја искористи за …

Златан тренира со Хамарби, од клубот порачуваат: Остани со нас! Прочитај повеќе

Во Малме се лути: Ставија тоалет на статуата на Златан, па ја запалија! (видео)

Одлуката на Златан Ибрахимовиќ да стане делумен сопственик на шведскиот клуб Хамарби не наиде на најдобар прием кај навивачите на …

Во Малме се лути: Ставија тоалет на статуата на Златан, па ја запалија! (видео) Прочитај повеќе

Малме му го врти грбот на Златан откако тој стана ко-сопственик на Хамарби

Златан Ибрахимовиќ станал ко-сопственик на фудбалскиот клуб Хамарби откако купил 50 отсто од кациите на овој шведски клуб. „Хамарби е …

Малме му го врти грбот на Златан откако тој стана ко-сопственик на Хамарби Прочитај повеќе

Scroll to Top